faq

Časté dotazy

Je pro mé dítě bezpečná?

Kapsičky strávily několik týdnů v laboratoři zdravotního ústavu a mají mezinárodní protokol o kvalitě, který splňuje normy EU. Protokoly jsou ke stažení níže.


Jak se kapsička umývá?

Kapsičku vymyjete dobře kartáčkem na lahve. Lze ji mýt také v myčce. Můžete ji dát do mrazničky. Nevyvařujte, ohřívejte ve vodní lázni.

Silikonovou plnitelnou kapsičku lze dát do myčky, nebo vyvařit, ohřát v mikrovlnné troubě.


Nevyteče jídlo?

Nevyteče, protože je uzamčená na dva zipy. Do mrazničky doporučujeme neplnit kapsičku až po okraj, v mrazáku se zvětší objem.

Silikonová plnitelná kapsička má šroubovací závěr a velké hrdlo.


Jak je kapsička velká?

Kapsička má objem 140 ml. Rodiče mají doma často alespoň dva kusy. Uzávěr je co největší, aby ho dítě nespolklo. Jedna strana kapsičky má originální český design, druhá je průhledná. Dobře tak vidíte, kolik jídla v ní zbývá. Pokud ztratíte uzávěr, můžete dokoupit náhradní. V nabídce máme také šroubovací lžičku, která skvělá pro prcky do jednoho roku. Nemusíte se obávat, že byste dítě s kapsičkou nenaučili na lžičku. Tu lze použít i na většinu jednorázových kapsiček.

Silikonová kapsička má objem 180 ml.


Dodávají se kapsičky i s uzávěrem?

Ano, lze ale dokoupit i náhradní uzávěr v případě ztráty. Na všechny naše kapsičky pasuje stejný uzávěr. Ten není jednorázový, ale opakovaně použitelný.

Protokol o zkoušce o nezávadnosti naleznete zde a na silikonovou kapsičku zde 

Protokol o zkoušce nezávadnosti na šroubovací lžičku naleznete zde